Beginner's Guide/sl

From Millénaire Wiki
Jump to: navigation, search
Languages Language: English  • Deutsch • français • slovenščina

Poznámka: Tento návod je len pre hranie. Pre inštaláciu, si pozrite Installing Millénaire či FAQ Installation (v Angličtine).

Na tejto stránke sa práve pracuje. Hoci kdo si myslí že dokáže vyplniť nejakú z dolných sekcií pre informatívnu záležitosť, prosíme, pokojne tak spravte. Je to k dispozícii na Millénaire wiki na http://millenaire.wikia.com/wiki/Beginner%27s_Guide a ako PDF v balíčku s modom samotným.

Základné mody¨'[edit]

Inštalácia[edit]

Inštalácia Millénaire potrebuje Risugamiho mod loader (Risugami´s Mod Loader). Pre inštaláciu Millénaire modu, presuň obsah zo zložky "put in minecraft folder" do

.minecraft zložky (do ktorej sa dostanete pomocou napísania %appdata% do hľadať či štart okna v štarte) a a daj obsah "put in mods folder" zložky do súboru mods v .minecraft zložke. Ak nemáte jeden súbor mods, vytvorte si jeden. (TacoStone)

Pre viac detailov ohľadne ako nainštalovať Millénaire mod do Minecraft, Prosíme prečítajte si Installation FAQ.


Hľadanie Dediny[edit]

Stlačením 'v' v tvojom svete ukáže správu ako táto jedna na týmto textom ak bola dedina vytvorená.
Dediny sa vytvorenia len na svojich vlastných novo vytvorených miestach (chunkoch) generovaných Minecraftom. Keď si vytváraš nový svet na skúmanie, dedina sa dá nájsť ľahko stlačením písmena "v" na klávesnici pre získanie informácie o dištancii a smere určitej dediny.

Pre staršie svety, budeš musieť ísť cestovať ďalej za koniec miesta kde si budoval/skúmal pred inštalovaním modu. Diaľka, ktorou budeš musieť cestovať závisí na diaľke ktorú budeš musieť prejsť než Minecraft začne generovať nové kúsky sveta v uloženej pozícii kde si.Skoro po vygenerovaní novej dediny, by si mal vidieť text na dolnej časti tvojej obrazovky ukazujúci že nová dedina bola nájdená, ale stlačením písmena "v" na tvojej klávesnici ti zase povie či už bola dedina nájdená/vytvorená alebo budeš musieť hľadať ďalej.

Obchodovanie[edit]

Obchodná obrazovka, toto ti dáva možnosť predať veci do dediny alebo si ich od nich kúpiť.
Obchodovať je ľahké. Ako prvé si nájdi dedinu, potom choď do centra dediny (niečo ako hrad alebo dom guildy) a čakaj. Nejaká žena by mala povedať "I'Il be right there sir!". Ak nepríde za nejaký čas alebo to nevypíše tak výjdi z budovy a vráť sa. Pravým stlačením na ženu keď je v hrade/centre sa ti otvorí okno na obchodovanie. vyber si s čím chceš obchodovať, v sekcii "We Buy", a stlač ľavé. Drž ľavý-shift a stlač na predaj či nákup ôsmich veci na jeden krát alebo drž ľavý-ctrl a stlač na predaj či kúpu celej kôpky na jeden čas (max. 64). Čím viac obchoduješ s dedinou , tým viac sa ti zvýši reputácia (viz. Reputácia). Ak predáš vec/i do dediny, oni to použijú na stavanie budovy.

Mestskí starostovia a reputácia[edit]

Pravým stlačením na mestského starostu ti ukáže tento obraz, na ňom môžeš vidieť svoju reputáciu.
Keď sa dostaneš blízko do mestskej haly, vonku alebo vnútri by mal vždy stáť chlap. On je mestský starosta. Ak na neho stlačíš pravým, uvidíš akú máš reputáciu v dedine. Môžeš si zlepšiť reputáciu predávaním vecí. Množstvo reputácie za 1 vec závisi na tom koľko ti dedina za to zaplatí. (Pozri http://millenaire.wikia.com/wiki/Reputation pre tabuľku koľko musíš predať.) Ale, keby si zaútočil na dedinčana, tvoja reputácia pôjde dole. Mestký starostovia ti dajú možnosť ako je zakúpenie domu. Na dolnej časti obrázku s reputáciu, je malé číslo domčekov ktoré ti dávajú možnosť kúpiť si pozemok či dom.

Rast Dediny[edit]

Hráš aktívnu roľu v raste tvojej dediny. Bez teba (najčastejšie) bude tvoja dediny zaseknutá v jednom bode. Niekedy sa stáva že dedina bude mať dosť surovín pre predaj vecí. Je to veľmi pomalý proces na nazbieranie surovín, ale dá sa to urýchliť keď im pomôžeš.

Pre účel rastu dediny potrebuje veci. Veci ako je kameň (stone), puknutý kameň (cobblestone), drevo (wood) (neprerobené), železo (iron), vlnu (wool), sklo (glass), atď. Zatiaľ čo kopeš vždy nájdeš nejaké takéto veci, teraz ich môžeš použiť na výstavbu. Vstúpiš do mestskej haly (hrad, centrum...) a skoro príde dedinčan ktorý ti dá možnosť pre nákup a predaj vecí.

Tvoji dedinčania ti povedia čo je treba pre stavbu.
Tabuľe v mestskej hale ti ukážu na akom projekte teraz pracujú a koľko surovín je treba všetko potrebné im môžeš poprípade predať. K tomu si aj zarobíš reputáciu za kupovanie a predávanie vecí.


Keď už budú mať potrebné veci, staviteľ(ka) príde do centra a zozbiera ich, potom pôjde na stavebnú plochu. Keď sa začne výstavba, môžeš si pozrieť mapu v centre mesta a uvidieť miesto kde sa práve stavia.Musíš sa pozerať či dedina má všetky veci aby bola zásobovaná pre budúce stavby. Je to dôležitá vec a ty musíš byť v strehu či sa zásoby neminuli.

Every now and then though, once they have the supplies the sign will state they Lack Space. This can be annoying but it is part of the process. In this case you will need to look at your village map and try and decide the best place for the building in question and then assist the village in leveling the land. You do not need to take it all the way down to the same level as the village. In most cases they will only need to have about 3-6 layers removed and flat. This can be very time consuming but is necessary in order to help your village become all it can be.

Village growth is a slow process but watching the building being built and upgraded is very rewarding. Just keep on top of it and you will have a great village in no time at all.

Rozšírené[edit]

Panely[edit]

Veci[edit]

Dedinská palička[edit]

Dedinská Palička je vec ktorú si môžeš kúpiť v mestskej hale, za 2 O or-ov (128 denier argentov, 8192 denierov)

Môže byť použitá na tvorbu novej dediny. Aby si tak urobil, daj si Dedinskú paličku a použij na:

Mossy Cobblestone  na výrobu Farmárskej dediny.
Lapis Lazuli block  na výrobu Umeleckej dediny.
Gold block  na výrobu Dediny ktorá verí v boha.
Iron block  na výrobu Vojenskej dediny.
Diamond block  na výrobu Mestskej dediny.
Netherrack  na výrobu Nezávislej dediny.

Ak pouťiješ paličku na inú kocku sa ti ukáže táto správa.

UPOZORNENIE:

Buď opatrný keď používaš dedinskú paličku, lebo budova sa može vyrobiť nad tebou, a zabiť ťa.

Vždy by si mal položiť veci ktoré nepotrebuješ do truhly než vyrobíš dedinu

A ak sa budova vyrobí na tebe, kop dole pre voľne miesto, a potom choď naspäť hore (zaplň dieru ktorú si vyrobil)

Parchments[edit]

Norman Gear[edit]

Some villages (especially military villages) have forges or armouries in them at the moment or later in time. Forges, if iron is provided and there is a blacksmith and iron is available, will produce norman tools omitting swords. Most of the norman tools from the forge mine things out like a golden tool of the same type but has the durability of an iron tool of the same type. Norman hoes, though, are just as good as their diamond counter-part. Armouries, again if an armourer is available and also iron is available, will make swords and armour. Norman armour is 50% more durable than diamond armour and a norman sword is as good as a diamond sword.

Amulets[edit]

As your village becomes more advanced and more buildings are constructed the villagers will begin production on a market.

Once the market is completed foreign merchants will apear inside. There are many different kinds of merchants you can buy goods from. Viking merchants sell items of considerable power called "Amulets" with various powers.

Amulette d'Yggdrasil - Amulet of the Yggdrasil
Amulette d'Yggdrasil This Amulet informs the player of their height or depth.
Amulette de Sköll et Rati - Amulet of Sköll and Rati
Amulette de Sköll et Rati Uniquely amongst amulets for having a finite use limit,
This Amulet changes the time from night to day and day to night.
Amulette des Nains - Amulet of the Dwarves
Amulette des Nains This Amulet will glow indicating ore deposits are nearby.
Amulette du Corbeau - Amulet of the Raven
Amulette du Corbeau The first added amulet, This Amulet will glow warning the player that mobs are nearby.